Większość osób uważa, że bieganie na bieżni wygląda tak samo, jak to w plenerze. Nie ma jednak nic bardziej mylnego. Bieżnia, a zwykły bieg to dwie różne rzeczy, a więc przygotuj się! Dzisiaj dowiesz się jakich błędów unikać biegając na bieżni. Bieżnia – tego o niej nie wiesz!

bieżnia

źródło: Hop-Sport.pl

Bieżnia – tego o niej nie wiesz, czyli łatwiejsze bieganie

Poruszanie się podłoża wraz z tobą wspomaga pracę twoich nóg, to ma ogromny wpływ na tempo, jakie osiągasz. Dzięki ustawieniu nachylenia od 1 do 2 łatwiej będzie ci naśladować ruch, jaki wykonujesz przy biegu naturalnym, z tą różnicą, że ten bieg jest dla ciebie o wiele bezpieczniejszy, ponieważ wykonujesz go na płaskim podłożu bez nierówności jakie mogą spotkać cie na chodniku, czy też ścieżce

Bieżnia – tego o niej nie wiesz, muzyka i telewizja rozpraszają

Biegając na zewnątrz, zawsze musisz na coś uważać więc skupiasz się tylko i wyłącznie na biegu, w momencie, kiedy przenosimy się na bieżnie, włączamy telewizor i muzykę i często skupiamy się na tym, a nie na treningu. Kiedy się rozpraszasz łatwo ci zgubić tempo i zmniejszyć intensywność swojego treningu, a tym samym efekty są mniejsze!

Bieżnia tego o niej nie wiesz- może powodować wady postawy

Biegając na bieżni, często zaczynamy się garbić, rozkładać ramiona na boki, czy łapać za drążki, to wszystko prowadzi do utraty odpowiedniej postawy. Każda niepoprawna postawa prowadzi do tego, że trening jest mniej intensywny, co w efekcie przekłada się na nieodpowiednią budowę mięśni i spalania kalorii.

bieganie w plenerze

źródło: pixabay.com

Bieżnia, a czy wiesz, że bieg może być zabawny?

Często biegając popadamy w monotonie, co przekłada się na znudzenie ćwiczeniami i w efekcie uważamy, że taki rodzaj treningu nie jest dla nas. Dlatego warto urozmaicić swoje ćwiczenia np: przysiadami, czy rozciąganiem. Co kilka minut możesz uważnie zejść z bieżni i robić inne ćwiczenia! 🙂