Tatry w Słowacji, a może jednak alpejskie wyjazdy do Austrii, Francji czy może do Włoch na narty? Kiedy zaplanować wyjazd na narty? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na to pytanie.

Większość osób, gdy dostrzeże za oknem śnieg, uznaje, że nastała prawdziwa zima. Zaczyna się wtedy skrobanie szyb w samochodach, sypanie chodników solą, picie ciepłych herbatek. I to właśnie w tym momencie, marzymy tylko o tym, aby wyjechać w góry. Zaczynamy planować naszą zimową wycieczkę. Zwykle pełni euforii, schodzimy do piwnicy, sprawdzamy, czy nasze narty, przetrwały ciepłe, polskie lato. Oczywiście, że są! Trochę zakurzone, ale to żaden problem. Pozostaje nam zatem przygotowanie ich do sezonu. Ponadto, jeśli planujemy wyjazd z dziećmi, to sprawdźmy również, czy ich sprzęt jest w dobrym stanie. Na pewno o niczym nie zapomnieliśmy?

Oczywiście, musimy koniecznie pamiętać, że powinniśmy odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsce w wybranym kurorcie górskim. Dlaczego? Otóż dlatego, że bardzo często popularne ośrodki narciarskie nie mają już wolnych terminów z rocznym wyprzedzeniem. Poza tym w wyborze miejsca trzeba, wziąć pod uwagę wiele czynników. Jakich? Odległość od stoku, udogodnienia, miejsca parkingowe, atrakcje na wypadek złej pogody. Kiedy już, zdecydujemy dokąd, pojedziemy, pomyślmy, co powinniśmy ze sobą zabrać. Najważniejsza jest oczywiście ciepła odzież, a także sprzęt narciarski. Z całą pewnością, przydadzą się odpowiednio grube swetry, spodnie czy skarpety. Musimy też mieć ze sobą specjalne obuwie, które umożliwi nam swobodne chodzenie po śniegu. Ponadto również z dużym wyprzedzeniem, podejmijmy decyzję, czym pojedziemy w miejsce zimowego wypoczynku. To pozwoli nam zaoszczędzić sobie wiele niepotrzebnych nerwów.