Kupując dziecku skakankę nawet przez myśl nam nie przyjdzie, że może przydać się także i nam dorosłym. W rzeczywistości tak właśnie jest- czemu? Otóż okazało się, że trening na skakance doskonale wpływa na nasze ciało, jest idealnym sposobem na wzmocnienie i umięśnienie nóg oraz spalenie zbędnych kalorii. Dodatkowo skakanie na skakance wzmacnia stawy, poprawia krążenie oraz kondycję ruchową. Przyrząd ten szczególnie ważny jest dla kobiet, ponieważ treningi na skakance dodadzą Paniom lekkości, gracji i wdzięku przy poruszaniu się oraz ładnie wymodelują ciało. Nie wszyscy wiemy jednak, jak należy ćwiczyć ze skakanką. W tym artykule postaram się pokrótce to wyjaśnić.

indeks3

 W pierwszej kolejności rozgrzewka-  nie powinniśmy o niej zapominać. Dopiero po rozgrzaniu wszystkich części ciała możemy przystąpić do ćwiczeń. Najlepszą porą na ćwiczenia ze skakanką ze względu na ich intensywność jest popołudnie. Ćwiczmy przynajmniej 3 razy w tygodniu, choć nie ukrywam, że najlepiej byłoby codziennie po pół godziny. No dobrze przejdźmy teraz do samego treningu na skakance. Zaczynamy od 10 skoków wolnych na przemian z 10 szybkimi. Wykonajmy 3 takie serie i zmieńmy styl. Możemy np. skrzyżować ręce i znów powtórzyć serię, albo skakać raz na jednej, raz na drugiej nodze. Pamiętajmy o tym, że kluczem do sukcesu jest systematyczność. W ćwiczeniach ze skakanką ważna jest także postawa naszego ciała. Plecy muszą być wyprostowane, brzuch wciągnięty, barki cofnięte, łokcie jak najbliżej tułowia. W czasie skoków pamiętajmy również o tym, aby nie ruszać barkami.  Intensywnie powinny pracować jedynie dłonie i nadgarstki.

 Trening na skakance bardzo pozytywnie wpływa na nasze ciało. Musimy tylko wiedzieć, jak prawidłowo na niej ćwiczyć i jaką należy mieć postawę ciała. Skakać na skakance niestety nie wszyscy mogą. Przeciwwskazaniem do takiego treningu jest np. otyłość, zwyrodnienie stawów, a także ostra niewydolność układu krążenia.