Sztuki walki, co to takiego? Otóż sztuki walki to nic innego jak sposoby walki wręcz, czasami z użyciem broni białej. Podstawą nauki wszelkich sztuk walki jest oczywiście trening, który zwykle uczy umiejętności samokontroli wybuchów agresji, samoobrony, poprawia wydolność naszego organizmu i znacznie redukuje poziom strachu.

sztuki walki

Źródło: pixabay.com

Jak zacząć trenować sztuki walki?

Oczywiście na samym początku najważniejszą kwestią jest to, czy na pewno chcemy, czy rozpoczęcie takich treningów w 100% wynika z naszej woli, czy też robimy to, bo większość to robi. Prawdą jest, że dużo lepsze są preteksty do rozpoczęcia trenowania niż do jego zaprzestania. Jednak jeżeli robimy to naprawdę z własnej woli, to wiedzmy, iż sztuki walki staną się naszą największą pasją! Dlatego, jeśli tylko marzymy o karierze zawodnika albo po prostu chcemy nauczyć się jakiejś sztuki walki, to czytajmy, oglądajmy, szukajmy! Po prostu, jeśli tylko aktywnie będziemy interesować się danymi zagadnieniami, to dowiemy się, co nas czeka na sali treningowej lub też w przyszłej karierze. Tak naprawdę w tym wszystkim chodzi o motywację, o jej zwiększenie do tego poziomu, żebyśmy, któregoś dnia po prostu poszli na trening! Otóż takie sztuki walki w dzisiejszych czasach są bardzo popularne, więc na pewno nie będziemy mieć żadnych problemów ze zdobyciem motywujących materiałów lub informacji i nowinek o tym „świecie”.

Jeżeli są już chęci, jest motywacja i zainteresowania to przyszedł czas na poszukiwanie odpowiedniego miejsca na trening. Wybierając takie miejsce, weźmy pod uwagę, takie czynniki, jak: odległość od miejsca zamieszkania, opinie o trenerach, wyposażenie Sali treningowej, a także ogólną atmosferę, jaka panuje w danym miejscu. Może tak się stać, że będzie to Nasz „drugi dom”, dlatego tak ważne jest, abyśmy czuli się tam komfortowo, jak u siebie w domu. Najczęściej do takich poszukiwań poleca się Google i Facebooka! Poczytajmy, zobaczmy zdjęcia, a jeżeli tylko, zainteresuje nas jakieś miejsce to po prostu, idźmy tam i zobaczmy. Przecież nie musimy od razu iść na trening i trenować, zawsze najpierw możemy pójść i zobaczyć, jak wyglądają zajęcia, kto i jak je prowadzi. Dzięki temu ocenimy atmosferę, jaka panuje na Sali treningowej, co jest bardzo ważne! Jeżeli spodobało nam się i chcemy zacząć to przyszła pora na małe zakupy. Na pewno musimy kupić koszulkę, spodenki i typowy sprzęt do sztuk walki. Z czasem, przyjdzie czas na zakupy pierwszego sprzętu to na 100% będziemy, potrzebowali:

  • ochraniacza na zęby
  • ochraniacza na krocze
  • odpowiednie rękawic, które uzależnione będą od wybranej sztuki walki
  • ochraniaczy piszczeli, jeśli będzie to potrzebne