Z całą pewnością każdy z nas decydując się na zakup hula – hop myśli jedynie o dziecku i jego uśmiechniętej minie. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, że takie hula – hop może przydać się również i nam. Jest tak, dlatego że dzięki ćwiczeniom na hula – hop znacznie poprawimy wygląd naszej figury, gdyż hula – hop to świetny sposób na zgrabną sylwetkę. Dlaczego?

hula

A, dlatego że ćwiczenia na hula – hop modelują przede wszystkim naszą talię. Podczas kręcenia kółkiem intensywnie pracują wszystkie mięśnie brzucha. Przy jego pomocy możemy także wykonywać ćwiczenia na innych partiach ciała np. ramionach. Jeśli będziemy systematycznie ćwiczyć na hula – hop to wzmocnimy nasz kręgosłup, wymodelujemy pośladki i wykształcimy prawidłową postawę ciała. Takie pozornie proste ćwiczenie z hula – hop to dobry sposób na spalenie zbędnych kalorii. Godzinny trening na nim to około 420 spalonych kalorii. Skoro wyjaśniłam już, dlaczego hula – hop to dobry sposób na zgrabną sylwetkę przedstawię teraz dwa ćwiczenia z hula – hop, dla tych którzy zainteresowani są uzyskaniem szczupłej sylwetki ćwicząc właśnie na nim.

 A więc ćwiczenie pierwsze: stajemy w rozkroku, stawiając stopy nieco szerzej, na szerokość bioder. Następnie wciągamy brzuch i prostujemy plecy, lekko uginając nogi w kolanach. Umieszczamy hula – hop na wysokość talii, starając się nim rytmicznie kręcić wokół bioder. Pamiętajmy o tym, aby trzymać ręce w górze dla lepszej równowagi. Następne ćwiczenie z hula – hop jest ćwiczeniem na zgrabne ramiona. Prostujemy rękę na wysokość ramion i kładziemy hula – hop na nadgarstku. Kręcimy nim rytmicznie wokół nadgarstka, przesuwając obręcz w stronę ramienia i z powrotem.

 Reasumując ćwiczenia na hula – hop to świetny sposób na zgrabną sylwetkę. Ćwiczenia na nim nie tylko pomagają nam schudnąć, ale także wyćwiczyć i wymodelować  różne partie ciała.