W dobie XXI wieku platforma wibracyjna zdobywa na świecie, jak i w Polsce coraz większą popularność. Dlaczego tak jest? Co to jest w ogóle ta platforma wibracyjna? Jak działa? Jakie są jej zalety i jak na niej ćwiczyć? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

platforma wibracyjna co to jest

hop-sport.pl

Platforma wibracyjna – co to jest?
Tak więc platforma wibracyjna to nic innego jak specjalne urządzenie, które wyglądem przypomina rozbudowaną wagę fitness. Wytwarza ona drgania o różnej częstotliwości i mocy. Ćwiczenia na niej wykonujemy stojąc na urządzeniu bądź opierając się o nie wybranymi częściami ciała, np., w trakcie robienia pompek kładziemy na platformie dłonie. Taki trening na platformie wibracyjnej wydaje się bardzo prosty, lecz o jego przebiegu i efektywności głównie decyduje dobór ćwiczeń, które wykonujemy na platformie. Dlatego też poniżej przedstawię trzy przykłady takich ćwiczeń, które wykonuje się na platformie wibracyjnej. Oto one:
ĆWICZENIE 1 
Stańmy na platformie wibracyjnej i oprzyjmy się lekko rękami, następnie wykonajmy pełne przysiady. Zróbmy 30 powtórzeń.
ĆWICZENIE 2 
Jedną stopę ułóżmy na platformie wibracyjnej, a drugą oprzyjmy o podłogę. W tej pozycji wykonajmy przysiad bułgarski. Zróbmy 12 powtórzeń na nogę.
ĆWICZENIE 3
Oprzyjmy łokcie o platformę, natomiast zadarte palce ułóżmy na podłodze, trzymajmy tak 30 sekund. Koniecznie pamiętajmy, aby mieć proste plecy i napięty brzuch.
Skoro wiemy już, co to jest platforma wibracyjna i jak na niej ćwiczyć to teraz przyszedł czas, żeby powiedzieć, jakie są zalety na niej dla ćwiczącego.
platforma wibracyjna

www.hop-sport.pl

Zalety ćwiczeń na platformie wibracyjnej
Po pierwsze ćwiczenia na platformie wibracyjnej wpływają na spalanie tłuszczu, nawet tego, który odkłada się w partiach organizmu, które nie poddają się owym ćwiczeniom. Ponadto dzięki tym ćwiczeniom na platformie wzmacniamy naszą skórę, gdyż stymuluje ona wytwarzanie kolagenu i włókien elastyny, a także zmniejsza cellulit. Ćwiczenia na platformie mają również wpływ na nasze mięśnie i kości, gdyż działa dość podobnie, jak trening siłowy. Poza tym dzięki niej możemy aktywować wszystkie włókna mięśniowe, które kurczą się wtedy niezależnie od naszej woli. Dzięki ćwiczeniom na platformie ukrwimy nasze stawy i wzmocnimy tkanki.