W dzisiejszych czasach wraz z rozwojem cywilizacji i techniki wszystko możemy kupić w sklepie internetowym. Jest to dla nas bardzo wygodne, gdyż nie musimy nigdzie wychodzić, a dany produkt dostajemy prosto do domu. Jednym z takich produktów, który możemy kupić w sklepie internetowym są gryfy do ćwiczeń. Kupując gryfy w takim sklepie internetowym najpierw porównujemy ceny, a później bardzo dokładnie czytamy opis produktu, aby dokonać właściwego wyboru. Jednym z takich sklepów internetowych jest sklep abcfitness.pl, w którym mamy mnóstwo modeli gryfów do ćwiczeń. W tym artykule postanowiłam wymienić dwa z nich, które oferuje nam właśnie ten sklep internetowy.

Na początek może zanim zacznę omawiać modele gryfów w tym danym sklepie internetowym, powiem, co to jest w ogóle ten gryf. A wiec gryf jest to element sztangi w formie pręta w sztandze olimpijskiej zakończonego obrotowymi tulejami, na które zakłada się obciążniki. W sztangach „zwykłych” zakończony gwintowanym miejscem na ciężar lub blokadą imbusową przy zakończeniach prostych. Średnica gryfów może być rożna, ale najczęściej można spotkać średnice o wymiarach od 25 mm do 30mm. Skoro wyjaśniłam już, co to jest ten gryf to teraz przedstawię dwa modele gryfów, jakie można kupić w sklepie internetowym abcfitness.pl. Pierwszym takim modelem jest gryf kratownica 87 cm/25 mm Xylo. Gryf ten jest profesjonalny, chromowany z zaciskami śrubowymi. Posiada mocne gwintowanie, dzięki któremu osadzenie obciążenia jest proste i szybkie oraz zaciski gwintowe, które równomiernie dociskają talerze. Natomiast podwójna, rytowana część chwytania zapewni pewny chwyt rękoma podczas ćwiczeń. Następnym z kolei gryfem jest gryf lekko łamany 120 cm/25 mm Xylo. Gryf ten wykonany jest bardzo solidnie z najwyższej jakości materiałów. Ma gwintowe końcówki, dzięki którym osadzenie obciążenia jest szybkie i proste. Posiada także zaciski gwintowe, które równomiernie dociskają talerze i nie rysują się.

Jak wynika z powyższego sklep sportowy abcfitness.pl w swojej ofercie ma także gryfy do ćwiczeń. Ich wybór w tym sklepie internetowym jest znacznie większy, choć ja w tym artykule wymieniłam tylko dwa.