We współczesnym świecie każdy z nas marzy o nienagannej figurze. Nie chcemy mieć wałeczków tłuszczu na brzuchu, czy też biodrach. By to osiągnąć stosujemy różnego rodzaju diety i zarazem ćwiczymy, aby odchudzanie było jeszcze bardziej skuteczne. W tym celu oczywiście wybieramy się do siłowni, ale jak się później okazuje szybko rezygnujemy z niej. Powodem takiego postępowania jest brak czasu i przede wszystkim pieniędzy, gdyż taki karnet na siłownię sporo kosztuje. Dlatego, niektórzy z nas, mając miejsce do zagospodarowania w domu np. na poddaszu urządzają sobie w nim swoją własną siłownię.

siłka

Najważniejszy w takiej siłowni jest dobór sprzętu sportowego. Dlatego mając to na uwadze wymienię najważniejsze z nich, które powinny znaleźć się w takiej siłowni na poddaszu.

   Pierwszym i podstawowym sprzętem, jaki powinien się znaleźć w takiej siłowni jest rowerek treningowy. Dzięki niemu ćwiczymy mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Następny to coraz bardziej popularny wielofunkcyjny atlas do treningu siłowego. Ćwiczy on niemal wszystkie partie mięśniowe m.in. mięśnie klatki piersiowej, grzbietu, barków i bicepsów. Osobom, które mają siedzący tryb pracy przyda się natomiast bieżnia. Można na niej spacerować, truchtać i biegać. Rzeźbi ona mięśnie łydek, ud i pośladków, a także spala nadmiar tłuszczu,co jest niezwykle ważne przy odchudzaniu. Panie z kolei najchętniej widziałyby w swojej siłowni ich ulubione urządzenie, czyli orbitrek. Orbitrek jest to połączenie roweru treningowego, bieżni i stoppera. Ćwicząc na tym urządzeniu wzmacniamy nogi, pośladki, a także górne partie ciała, takie jak np. ramiona, barki, klatkę piersiową i plecy.

   Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi będziemy wiedzieć, jak dobrać sprzęty urządzając naszą domową siłownię na poddaszu. Pamiętajmy tylko o zachowaniu pomiędzy sprzętami odpowiedniej odległości, gdyż tym samym pozwalamy na swobodę ruchów podczas ćwiczeń.