Ćwiczenia na trampolinie, czyli jumping fitness jest skutecznym i przyjemnym sposobem na utratę zbędnych kilogramów. Ćwiczenia przedstawione możesz wykonywać na trampolinie w domu, czy też trampolinie ogrodowej.

źródło: pixabay.com

Ćwiczenia na trampolinie są formą aktywności, która polecana jest szczególnie osobom odchudzającym się, w czasie godzinnego treningu możemy spalić nawet 800 kcal. Dodatkowo ćwiczenia takie poprawiają kondycje i rzeźbią sylwetkę.

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek treningu powinniśmy zrobić rozgrzewkę, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko kontuzji. Jako rozgrzewkę możemy potraktować kilkuminutowy bieg w miejscu, kilka przysiadów, skłonów, czy krążenia ramion oraz głowy. Warto, aby te ćwiczenia były uzupełnione ćwiczeniami rozciągającymi, powinniśmy się skupić przede wszystkim na rozciąganiu mięśni nóg: ud i łydek, następnie brzucha, klatki piersiowej pleców i ramion.

Ćwiczenie 1

Złączamy razem nogi, ramiona wyciągamy przed siebie i skaczemy w miejscu przez 3 minuty

Ćwiczenie 2

biegniemy w miejscu na trampolinie przez kilka minut, a piętami uderzamy o pośladki.

Ćwiczenie 3

Biegniemy w miejscu na trampolinie przez kilka minut, a kolana unosimy jak najwyżej.

źródło: pixabay.com

Ćwiczenie 4

Po dobiciu od trampoliny, gdy wybijasz się w powietrze, rób przysiady, ręce trzymaj wyciągnięte prosto przed siebie, ćwiczenie powtarzamy przez 2 minuty.

Ćwiczenie 6

Ręce wyciągamy przed siebie, odbijamy się od trampoliny i skręcamy tułów, tak abyśmy mogli poczuć pracę mięśni brzucha, ciało od pasa w górę powinno być nieruchome, skręcamy tylko biodra, ćwiczymy przez 3 minuty.

Ciekawostka 3 minuty skoków na trampolinie równają się 10 minutom biegu. Trening na trampolinie jest świetnym ćwiczeniem cardio, który wzmacnia mięśnie, zwiększa dopływ tlenu do komórek, stymuluje układ limfatyczny, oczywiście pomagają także spalić zbędny tłuszcz.