Trening siłowy wzmocni nasze mięśnie i całe ciało, ale żeby tak było, konieczne jest odpowiednie przygotowanie do treningu. Przed treningiem powinniśmy być zmotywowani do regularnych ćwiczeń, a także posiadać odpowiednie akcesoria do treningu siłowego. Sprawdź z nami, czy masz już wszystko.

Rękawiczki neoprenowe 

Jeśli cenisz komfort i wygodę podczas treningu siłowego, koniecznie zaopatrz się w rękawiczki neoprenowe. Dzięki nim chwyt będzie pewniejszy, zminimalizujesz wystąpienie pęcherzy i otarć na dłoniach podczas podnoszenia ciężarów. Sprawdzą się również podczas jazdy na rowerze. Warto wybrać rękawiczki, które mają wzmocnienie wewnątrz, przez co nic nie wypadnie z dłoni. Zwróćmy również uwagę na to, aby rękawice miały dodatkowe otwory, by skóra mogła oddychać.

akcesoria do treningu hop-sport

Źródło: hop-sport.pl

Pas kulturystyczny

Jeśli podnosisz ciężary koniecznie zaopatrz się w pas kulturystyczny. Dzięki niemu zwiększysz bezpieczeństwo ćwiczeń siłowych. Skórzany pas kulturystyczny od Hop-sport jest połączony z gumą, dzięki czemu idealnie przylega do ciała, dobrze usztywnia lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Ćwicząc z pasem kulturystycznym wzmacniamy plecy i kręgosłup. Jednocześnie chronimy go przed kontuzjami.

Źródło: hop-sport.pl

Wzmacniająca opaska na nadgarstek

Podczas ćwiczeń siłowych wzmocnimy nadgarstek miękką opaską uciskową. W sklepie hop-sport znajdą Państwo rozmiar uniwersalny, który dzięki zapięciu na rzep pozwoli idealnie dopasować opaskę do nadgarstka. Opaska jest wzmocniona po bokiem obszyciem, co zabezpieczą ją przed strzępieniem materiału. Dzięki stosowaniu opaski wzmocnimy staw oraz zabezpieczymy nadgarstek przed ponownymi urazami. Co ważne, opaska jest przydatna szczególnie przy leczeniu kontuzji, zmniejsza obrzęk i wzmacnia staw, a także łagodzi bóle nadgarstka wynikające z jego przeciążenia. Jednak zanim zdecydujemy się na stosowanie stabilizatora, najpierw powinniśmy skonsultować to z lekarzem.

Źródło: hop-sport.pl

Akcesoria do wyciągu

Sznur do wyciągu – jeżeli szukasz urozmaicenia ćwiczeń na wyciągu, możesz zainwestować w sznur marki Hop-sport. Sznur zainstalujemy na wyciągu górnym lub dolnym. Liny mają gumowe zakończenia, dzięki czemu umożliwiają mocny chwyt i uniemożliwiają wyślizgnięcie się sznura z dłoni. Ze sznurem możemy wykonać trening z wyciskaniem ciężaru za głową, czy uginanie przedramion z obciążeniem.

Źródło: hop-sport.pl

To tylko kilka przykładowych akcesoriów treningowych na siłownię, jeżeli chcesz sprawdzić więcej, zapraszamy do zapoznania się z asortymentem na stronie https://www.hop-sport.pl/akcesoria-treningowe/

Uwaga! Przy zapisie do newslettera, można uzyskać dodatkowy rabat na zakupy. Sprawdź to!