Ogród to takie miejsce, w którym coraz częściej spotykamy trampolinę. Spowodowanie jest to głównie tym, że w obecnych czasach trampolinę kupujemy na prezent dla naszych pociech lub też wykorzystujemy ją jako mebel ogrodowy, do czego się idealnie nadaje. Dla nas kobiet istnieje jeszcze jeden ważny powód, czemu pragniemy ją mieć u siebie w ogrodzie. Ten powód to oczywiście wielka chęć bycia szczupłą. Otóż to, ta dziecięca zabawka to świetny sposób, żeby schudnąć.

indeks4

To dzięki trampolinie możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzieje się tak, ponieważ skacząc na trampolinie możemy stracić nawet 1000 kalorii. Jest to naprawdę sporo, jak na przyjemny i lekki wysiłek. Jak tego dokonać? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista- ćwicząc na niej. Ale jakie ćwiczenia mamy na myśli? Poniżej przedstawiam sześć podstawowych ćwiczeń odchudzających wykonywanych na trampolinie.

Oto one:

1. Tyłek do podłoża – to zabawne ćwiczenie odchudzające, polega na tym, że wykonujemy podskok, a następnie spadamy na tyłek tak, aby od razu się odbić z powrotem do pozycji stojącej. Ćwiczenie powtarzamy przez 2 minuty.

2. Podskoki – złączamy nogi razem, ręce wyciągamy przed siebie i podskakujemy w miejscu przez 2 minuty.

3. Przysiady z podskoku – wykonujemy podskok, a następnie przysiad, ręce cały czas trzymając przed sobą. Ćwiczymy tak 2 minuty.

4. Pięty o pośladki – wykonujemy bieg w miejscu tym razem uderzając piętami o pośladki. To ćwiczenie odchudzające również wykonujemy przez 2 minuty.

5. Bieg w miejscu – wykonujemy bieg w miejscu przez 2 minuty.

6. Pajacyki – ćwiczenia wszystkim nam świetnie znane od przedszkola. Ćwiczmy, więc pajacyki przez 2 minuty.

Ćwiczeń odchudzających, które możemy wykonywać na trampolinie jest naprawdę dużo. Te sześć przedstawionych wyżej przeze mnie to tylko nieznaczna ich część.

 

Zapisz