Ćwiczenia na triceps dla kobiet to nic innego jak ćwiczenia na mięśnie rąk, którym powinniśmy poświęcić trochę uwagi. Triceps jest największym mięśniem ramienia stanowi aż 2/3 jego powierzchni, dlatego też to on ma największy wpływ na jego wygląd. Poznajcie 5 najlepszych ćwiczeń na triceps dla kobiet.

źródło: pixabay.com

  1. Wykop w tył z prostowaniem przedramion w opadzie tułowia

Chwytamy hantelki i stajemy na lewej nodze w lekkim pochyleniu do przodu, prawą nogę lekko uginamy w kolanie – plecy powinny być proste. Następnie uginamy ręce w łokciach i trzymamy je blisko tułowia.

Następnie wykonujemy dynamiczny wykop prawej nogi w tył, w tym samym czasie prostujemy do tyłu przedramiona w łokciach. Plecy muszą być proste, jednak nie możemy zapominać o zachowaniu krzywizny kręgosłupa. Noga podpierająca, zacznijmy od lewej, musi być lekko ugięta w kolanie. Ćwiczenie powtarzamy 5 razy i zmieniamy nogę.

  1. Podpór tyłem na ławce

Opieramy ręce na ławce, a łokcie muszą być wyprostowane, a nogi lekko ugięte i oparte piętami na podłodze. Następnie wykonujemy ugięcie ramion i obniżamy tułów, w najniższym punkcie wstrzymujemy ruch i powoli wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy 5 razy.

To ćwiczenie możemy także wykonywać, pozostawiając jedną nogę wyprostowaną, a drugą ugiętą w kolanie pod kątem prostym. W tym ćwiczeniu nogi zmieniamy z każdym powrotem do pozycji wyjściowej.

źródło: pixabay.com

  1. Wyciskanie hantli jedną ręką zza karku

Chwytamy hantelki i siadamy na ławce bądź krześle i przyjmujemy pozycję wyprostowaną. Następnie unosimy hantelki nad głowę i jednocześnie prostujemy ramię. Następnie zginamy ramię pod kątem prostym, a hantelki przenosimy zza karku. Następnie prostując ramię, powoli wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy 5 razy.

  1. Żuraw na jednej nodze z wyprostowaniem przedramion

Chwytamy hantelki, stajemy na jednej nodze, a następnie lekko ją uginamy. Natomiast prawą nogę prostujemy lekko do tyłu, jednocześnie pochylamy tułów w przód, a plecy muszą być wyprostowane. Dłonie z hantlami powinny przylegać do tułowia i znajdować się mniej więcej na wysokości klatki piersiowej. Następnie prostujemy do tyłu przedramiona w łokciach i jednocześnie uginamy kolano lewej nogi. Ćwiczenie powtarzamy 5 razy i zmieniamy nogę.

  1. Uginanie ramion w leżeniu na ławce

Kładziemy się na ławeczce i chwytamy hantelki w dłonie. Trzymamy je w wyprostowanych rękach nad klatką piersiową, następnie powoli opuszczamy i uginamy ramiona. Wstrzymujemy ruch i powoli wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.