Siłownia to miejsce, w którym coraz częściej można spotkać trampolinę, dlaczego tak jest?

   W dobie XXI wieku trampolina nadal zdobywa coraz to większe zainteresowanie. Jest tak, ponieważ kupujemy ją już nie tylko do ogrodu i na prezent dla dziecka, lecz także do siłowni, clubów fitness. Tam spełnia przede wszystkim funkcję  trampoliny treningowej. Dlaczego tak jest?

images4    Owa trampolina treningowa  idealnie nadaje się do ćwiczeń aerobowych oraz fitness. Podczas ćwiczeń na trampolinie angażujemy wszystkie mięśnie ciała i spalamy nadmiar tkanki tłuszczowej. To właśnie dzięki korzystnemu wpływowi, jaki dają nam podskoki na trampolinie siłownie wprowadziły zajęcia na niej. Co nam zatem dają podskoki na trampolinie treningowej w siłowni?

   Po pierwsze skoki na trampolinie poprawiają naszą kondycję i koordynację ruchową. Skacząc na  trampolinie wzmacniamy serce, obniżamy ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Ćwiczenia na trampolinie mają również na celu redukcję cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zatem jak wynika z powyższego trampolina treningowa ma wiele zalet. Nie tylko pomaga się odstresować, ale także ma działanie zdrowotne. Systematyczne ćwiczenia na trampolinie treningowej np. na zajęciach w siłowni, zwiększają wzrost przestrzennej koordynacji ruchowej (angażują przy skoku niemal wszystkie mięśnie). Dzięki ćwiczeniom na trampolinie utrzymamy stałą wagę ciała (podczas ćwiczeń następuje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej).

 

   Z powyższego jasno wynika, dlaczego siłownia to miejsce, w którym coraz częściej spotykamy trampolinę treningową. Wprowadzenie ćwiczeń na trampolinie treningowej było świetnym pomysłem, gdyż ćwiczenia te nadal przyciągają mnóstwo ludzi do siłowni.