Ławeczka ławeczce nie równa. Wyróżniamy mnóstwo różnych rodzajów ławeczek treningowych. Dlatego tutaj chcemy przedstawić ich poszczególne modele i przeznaczenie.

Oto najpopularniejsze dostępne modele ławek do ćwiczeń:

Ławeczka uniwersalna

Przedstawiamy ławeczkę treningową, na której można wykonać niemal każde ćwiczenie. Umożliwia wykonanie prawie każdego rodzaju treningu. Przedstawiona ławeczka ma opcję składania, dzięki czemu, po zakończonych ćwiczeniach możesz ją złożyć, dzięki czemu zaoszczędzisz wiele miejsca.

lawka-uniwersalna-skladana-hs-1010-kurier-gratis-n-3.jpg.1400x700_q100

Źródło: www.hop-sport.pl

Ławeczka skośna

Przeznaczona głównie do wzmocnienia mięśni brzucha, na niej pobudzamy do pracy mięśnie boczne oraz proste. Najczęściej wykonuje się na niej skręty tułowia, skręty boczne i skłony w leżeniu głową do dołu. Tego typu ławka zazwyczaj wyposażona jest w drążek, którego zadaniem jest blokowanie nóg. Taka ławka również jest niewielka i można ją złożyć. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele miejsca.

Ławka regulowana pod sztangę

Skonstruowana z myślą o osobach przeprowadzających treningi siłowe. Taki model ławki może mieć regulowany kąt oparcia. Oprócz tego, przedstawiona ławka jest wyposażona w dźwignię do rozpiętek oraz treningu nóg.

ławeczka regulowana pod sztangę

Źródło: www.hop-sport.pl

Ławka z wyciągiem

Stworzona z myślą o treningu z hantlami i sztangą. Umożliwia również wykonywanie rozpiętek, dodatkowo wzbogacona o prasę do nóg i wyciąg. Niespotykanym dodatkiem są uchwyty do wykonywania pompek francuskich. Na takiej ławeczce wyrobimy mięśnie ramion, klatki piersiowej, tricepsów, nóg, barków oraz przedramion. Taka ławka to obowiązkowe wyposażenie domowej, niemal profesjonalnej siłowni.

laweczka-z-wyciagiem-hs-1070-4-gratisy-1.jpg.1400x700_q100

Źródło: www.hop-sport.pl

Ławka z modlitewnikiem

Modlitewnik ułatwia ćwiczenia ze sztangą i hantlami. Oprócz niego ławeczka jest wyposażona także w prasę do nóg, rozpiętki na ręce i uchwyty do pompek francuskich. Dzięki takim dodatkom urozmaicisz swój codzienny trening siłowy.

ławeczka z modlitewnikiem

Źródło: www.hop-sport.pl

Zanim dokonasz zakupu jakiejkolwiek ławki treningowej sprawdź czy:

  • ma długą gwarancję
  • jest wykonana z trwałych materiałów
  • spełnia odpowiednie normy
  • oraz jakie są jej wymiary po rozłożeniu.

Jeśli już wszystko wiesz, to pora zabrać się za układanie treningu na nowej ławce treningowej.