W obecnych czasach coraz więcej osób chodzi na siłownię, by mieć piękne ciało. Kobiety chcą być szczupłe, aby podobać się swoim mężczyznom, natomiast mężczyźni pragną wyrzeźbić swoje ciało i nabrać trochę masy mięśniowej. To wszystko jest możliwie tylko dzięki regularnym treningom i diecie. Niestety coraz częściej osoby te idą na skróty i sięgają po środki dopingujące, które można bez problemu dostać w siłowni.

tabl

Ich zadaniem jest bardzo szybki przyrost masy mięśniowej. Jednymi z najpopularniejszych środków dopingujących są m.in. sterydy i anaboliki. Osoby, które je biorą nie do końca zdają sobie sprawę, jaki negatywny wpływ na nasz organizm i nasze ciało wywołują. Dlatego w tym artykule powiem o tym.

Pierwszym negatywnym wpływem jaki można dostrzec u osób, które zażywają środki dopingujące jest zmiana w wyglądzie zewnętrznym. Na ich ciele zaczynają pojawiać się zmiany skórne, a na cerze trądzik. Dzieje się tak, ponieważ powiększają się pory ich skóry co sprawia, że staje się ona szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Również szybki przyrost masy mięśniowej nie pozostaje obojętny dla skóry pozostałych części ciała, która rozciąga się powodując rozstępy. Branie przez nas sterydów i anabolików ma także negatywny wpływ na nasze organy wewnętrzne. Środki dopingujące wyniszczają serce, nerki i wątrobę. Pod ich wpływem podwyższeniu ulega ciśnienie krwi, zwiększa się poziom cholesterolu, a także występują zaburzenia systemu odpornościowego. Trzeci i zarazem ostatni szkodliwy wpływ środków dopingujących działa na psychikę i zachowanie osób je przyjmujących. Zwiększa się u nich agresja, są nadpobudliwi, nie mają kontroli nad swoim zachowaniem. Także szybko wpadają w złość, mają skłonności depresyjne, aż w końcu pojawiają się i myśli samobójcze.

Mam wielką nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu osoby, które zażywają środki dopingujące przestaną po nie sięgać. Takim postępowaniem wyniszczają swój organizm, co w konsekwencji może doprowadzić do śmierci.