Chodzenie po górach jest bardzo korzystne dla naszego układu krążenia ogólnej wydolności organizmu, a także dla psychiki. Jakie inne korzyści ma chodzenia po górach?

trekking

źródło: pixabay.com

Trekking – jakie korzyści zdrowotne?

Chodzenie po górach ma pozytywny wpływ na:

  • Funkcjonowanie tarczycy, nadnerczy i innych gruczołów dokrewnych
  • Mięśnie nóg, rąk, stawów, bioder, brzucha i szyi

Regularne i średnio intensywne wędrówki po górach obniżają ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, piersi, płuc, tarczycy, a nawet endometrium.

Chodzenie po górach dostarcza pozytywne bodźce także zmysłom, pobudza umysł, a także ma wpływ na wyobraźnie. Trekkingu powinny także spróbować osoby, które mają problem ze stresem i niepokojem.

Jaki wpływ ma trekking na naszą psychikę?

Aktywne spędzanie czasu w górach przez wielu uważane jest za dobrą praktykę medytacyjną. Wycieczka po górach to także dobry sposób, by nauczyć się walczyć ze swoimi niedoskonałościami, czyli tymi mechanizmami, które każą nam uciekać gdy się czegoś boimy. Osoby, które stawiają na swój rozwój,  podczas trekkingu mają możliwość przekraczać fizyczne i mentalne granice. Niektórzy twierdzą nawet, że będąc w górach, możemy w naturalny sposób odblokować swoje traumy i ich konsekwencje, czyli emocjonalne blokady.

Podczas wędrówek górskich warto także obserwować naturę, ponieważ to jeszcze bardziej otwiera nasz umysł i pozwala uporać się z ograniczeniami, które sami sobie stawiamy.

chodzenie po górach

źródło: pixabay.com

Trekking w Dolomitach, czy warto?

W Dolomitach znaleźć możemy ciekawą bazę turystyczną, a także ciekawe szlaki. Najbardziej znanym jest ten, który znajduje się wokół Marmolady. Osoby, które chcą uniknąć wchodzenia pod górę, mogą skorzystać z dostępnych kolejek linowych. Wybierając się tą trasą, nie możecie nie wstąpić do schroniska Locatelli – skąd będziecie mogli podziwiać Tre Cime, czyli symbol Dolomitów.

Dolomity sprawdzają się bardzo dobrze nie tylko na wycieczkę górską, ale także na jazdę na nartach. Wiele ośrodków już w październiku oferuje bardzo dobre warunki na narty, dlatego warto już teraz skorzystać z pierwszych ofert i zaoszczędzić bookując wyjazd wcześniej. Narty-Wlochy.pl jest biurem zajmującym się organizacją wyjazdów na narty do Włoch. Więcej możecie dowiedzieć się na stronie.