Ciągłe treningi czy to na domowej siłowni, czy w profesjonalnej ,wymagają od czasu do czasu urozmaicenia. Warto trochę odpocząć od ćwiczeń w czterech ścianach. Bardzo dobrą zimową alternatywą jest jazda na nartach, która wymaga od nas dużego wysiłku fizycznego, siły i świetnej kondycji. Sprawdźcie z nami zalety jazdy na nartach oraz miejsce w którym znajdziecie najciekawsze regiony na narty.

Źródło: pixabay.com

Największe zalety jazdy na nartach:

Dużo emocji podczas zjazdów

Emocje, jest to coś, czego brakuje podczas żmudnych ćwiczeń w czterech ścianach. Jazda na nartach nie jest prosta, wymaga od nas ciągłego skupienia na trasie, zwinności, siły i dobrej kondycji. Podczas zjazdu dostajemy porządną dawkę adrenaliny. Jadąc na nartach czujemy prędkość, szczęście, czasami strach i przechodzi nas dreszczyk adrenaliny.

Radość dla duszy i ciała

Podczas zjazdu na nartach, tak jak przy każdym rodzaju większej aktywności fizycznej wydzielają się hormony szczęścia, endorfiny, które poprawiają nasz nastrój. Dodatkowo wokół tras jest mnóstwo malowniczych miejsc, które podziwiamy podczas zjazdu lub marszu po górskich trasach dla narciarzy biegowych.

Więcej witaminy D i opalenizna gratis

W górach nawet zimą możemy się opalić. Od śniegu odbijają się promienie UV, które mocniej oddziałuje na naszą skórę. Dzięki słońcu w naszym organizmie wytwarza się więcej witaminy D, a do tego jesteśmy ładnie opaleni, przynajmniej na twarzy.

Nowe doświadczenia, nowi ludzie, nowe miejsca

Wyjazd na narty zawsze wiąże się z poznaniem nowych miejsc, lokalnej kuchni, spróbowania nowych sportów zimowych, a także z poznaniem wielu ciekawych ludzi.

Źródło: pixabay.com

Ekspresowe spalanie kalorii

Podczas godzinnej jazdy na nartach możemy spalić nawet 500 kcal. Taki sposób dbania o formę to sama przyjemność. Czas na nartach upływa bardzo szybko. Dodatkowo podczas zjazdów na nartach wzmacniamy mięśnie brzucha, pleców, nóg, pośladków. Dzięki wzmocnieniu tych partii mięśni wzmacniamy swoją postawę.

Sport na świeżym powietrzu

Jeżeli marzysz o uprawianiu sportu tylko na świeżym powietrzu koniecznie jedź w góry zimą. Tutaj nie ma smogu, samochodów jest jak na lekarstwo. Stoki położone są w strefach, gdzie nie ma ruchu samochodowego. Dzięki temu oddychamy świeżym, górskim powietrzem pozbawionym smogu. Po jeździe na nartach organizm jest bardzo dobrze natleniony.

Gdzie jechać na narty bez tłoku?  

Jeśli zależy nam na regionach, gdzie mamy 100% gwarancję śniegu, w takim przypadku warto wybrać się na narty do Austrii. Biuro podróży Ski Planet znajdzie dla nas region, który spełni nasze oczekiwania, dostęp do oferty Ski Planet na stronie www.austria-na-narty.pl