Producent Hop-Sport.pl wraz z RMF 4RACING Team organizuje konkurs, w którym możecie wygrać rower magnetyczny Onyx marki Hop-Sport. Więcej o konkursie, nagrodzie oraz o tym, dlaczego warto ćwiczyć na rowerku, dowiecie się poniżej.

konkurs rowerek treningowy

źródło: Hop-Sport.pl

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy, że zrobisz zdjęcie i pochwalisz się swoją domową siłownią lub napiszesz co motywuje Cię, do ćwiczeń! Konkurs znajdziesz tutaj.

Konkurs trwa od 28.12.2017 do 05.01.2018r.

Co musisz wiedzieć o rowerku magnetycznym HS-2070 Onyx?

Rowerek treningowy HS-2070 Onyx jest urządzeniem, które doskonale sprawdzi się do domowym treningów w celach rehabilitacyjnych, czy też zrzuceniu zbędnych kilogramów. System Flywheel (system oporu magnetycznego) o wadze 7 kg pozwala na wykonanie efektywnego treningu, który pozwoli Wam na taki sam, a może nawet bardziej efektywny trening niż na rowerze klasycznym.

Zalety rowerka magnetycznego HS-2070 Onyx

  • Regulacja oporu w 8-stopniowym zakresie
  • Cicha praca, dzięki zastosowaniu mechanizmu korbowego
  • Siodełko możemy regulować zarówno w pionie jak i poziomie
  • Dodatkowo wyciszona pokrywa systemu oporu zamachowego

Zobacz jak prezentuje się ten rowerek!

Za mało informacji na temat rowerka? Wejdź na stronę: Hop-Sport.pl

Dlaczego warto ćwiczyć na rowerze treningowym?

Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym pozwalają na ogólną poprawę kondycji organizmu, mogą być one także pomocne przy odchudzaniu. Jednak jeżeli taki cel stawiamy przed sobą, powinniśmy wykonywać tzw. trening interwałowy na rowerze stacjonarnym. Taki trening charakteryzuje się trzema głównymi elementami: krótkie i szybko przerywane serie ćwiczeń, intensywny wysiłek podczas ćwiczeń, regularne powtarzanie serii ćwiczeń. Wszystkie z tych trzech elementów są indywidualnie dobierane do ćwiczącego, w zależności od stopnia zaawansowania jego treningu. Czas pojedynczej sesji ćwiczeń powinien trwać od kilku sekund do kilku minut. Odpowiednio dobieramy także ilość i czas przerwy między kolejnymi sesjami ćwiczeń. Dodatkowo w przypadku urazów stawu biodrowego mogą być one uzupełnieniem rehabilitacji.