Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów ? Sama aktywność fizyczna, oglądanie filmików, czy czytanie gazet nam nie wystarczy. Odpowiedni trening powinien być połączony ze zmianą nawyków żywieniowych, inaczej nie osiągniemy zamierzonego celu.

Najczęstszą formą aktywności Polaków są spacery – aż 75 % ludzi spaceruje, 57 % uwielbia jeździć na rowerze, tylko 16 % biega i tylko 15 % ćwiczy na siłowni.

Polacy wreszcie zrozumieli, że w walce o piękną sylwetkę uprawianie sportu zajmuje szczególnie ważne miejsce. Jednak nie wszyscy z nas wiedzą, że sam ruch to stanowczo za mało. Nie schudniemy wyłącznie poprzez ćwiczenia, nawet jeśli będziemy wyciskać z siebie siódme poty.

 a

Znaczenie aktywności

Ruch, owszem, jest bardzo ważny. Wysiłek fizyczny to ważny czynnik rozwoju i funkcjonowania głównych układów ludzkiego ciała. Bezruch lub znacznie ograniczona aktywność ruchowa jest zasadniczym powodem osłabienia mięśnia sercowego, wywołanego brakiem dotlenienia własnych mięśni serca.

Ćwicz tylko z dietą

Pamiętajmy, że sam ruch nie wystarczy aby schudnąć. Wzrost aktywności fizycznej niekoniecznie musi prowadzić do obniżenia wagi. Zmiana nawyków żywieniowych jest równie ważna. Gdy jesteśmy aktywni fizycznie, ale nie zmieniamy swojej diety możemy wręcz tyć.

Kontrola nad talerzem

Jeżeli przejdziemy na dietę w czasie dużej aktywności fizycznej spadek naszych zbędnych kilogramów będzie natychmiastowy. Warto pamiętać, że gdy trenujemy, zapotrzebowanie na kalorie wzrasta. A zatem bez kontrolowania tego, co jemy i w jaki sposób jemy, większych sukcesów w odchudzaniu nie będzie.

b

Jedzmy z głową

Gdy ćwiczymy musimy się również dobrze odżywiać. Powinniśmy postawić na dużą ilość warzyw, które są doskonałym źródłem witamin.Ważne jest również spożywanie mięsa, najlepiej drobiu, a także ryb, jaj i sera białego. Dzięki nim uzupełniamy niedobory białka, które podczas ćwiczeń ulega rozkładowi w mięśniach.

Uzyskiwanie najlepszych efektów

Pamiętajmy też, że nie należy tylko ćwiczyć i zdrowo, dietetycznie jeść. Bardzo ważna jest również ilość spożywanej wody. Pijmy co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Podsumowując, najlepsze efekty w odchudzaniu uzyskamy, stosując odpowiednią  dietę w połączeniu z profesjonalnie dobranymi ćwiczeniami, uwzględniającymi stan naszego zdrowia.