Chcesz zgubić parę kilo lub poprawić swoją formę? To dobrze, już jesteś na drodze do sukcesu. Chcieć to móc. Przynajmniej tak mówią, oprócz chęci, jeszcze trzeba to wprowadzić w życie. Ale nie zawsze jest o takie proste, czasami gubimy się gdzieś po drodze, tracimy ochotę i przestajemy ćwiczyć. A chcieliśmy by było tak pięknie. Żeby zapobiec takiej sytuacji i osiągnąć sukces trzeba wciąż się motywować. Tutaj podpowiem Ci jak osiągnąć sukces.

cel

1. CEL – początek drogi do sukcesu.

Tylko jasno określony cel pozwala podjąć wszelkie działania, które pomogą nam odnieść sukces. Jeżeli już wiemy dlaczego ćwiczymy i co chcemy przez to osiągnąć to już jest coś.

Nawet Napoleon Hill wiedział, że cel jest czymś wielkim, oto jego słowa:

„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie aby go osiągnąć”

2. Ustal tygodniowy plan ćwiczeń.

Dzięki takiemu przygotowaniu będziesz wiedzieć jakie ćwiczenia wykonać. Stopniowo możesz zwiększać ich intensywność oraz wciąż je urozmaicać. Np. dodając nowe ćwiczenia bądź zmieniając otoczenie, jeśli jeździsz na rowerze, znajdź sobie nową trasę.

ćwiczenia

3. Jeśli to możliwe, ćwicz w grupie!

Dzięki temu będziecie się wspierać i motywować do ćwiczeń nawzajem. W grupie nigdy nie będzie nudy, zawsze będzie się działo coś ciekawego.

4. Pokaż, że potrafisz pokonać własne słabości.

Wyznaczaj sobie wciąż nowe granice, ich zdobywanie napędzi Cię do ciągłej walki z samym sobą, zwiększy motywację oraz da wiele satysfakcji.

 5. Siła płynie z muzyką.

Odpowiednia muzyka da Ci ogromną siłę. Dzięki niej zmęczenie nie będzie tak odczuwalne. Pewnie zastanawiasz się, jak brzmi motywująca muzyka. Mam tutaj na myśli Twoje ulubione rytmy, przy których lubisz się ruszać i gdy tylko je słyszysz zaraz poprawia się Twój humor i wchodzą w Ciebie nowe siły. Muzyką, możesz również narzucić sobie tempo ćwiczeń, sam sprawdź jakie to przyjemne

muzyka

 6. Szukaj autorytetów.

Znajdź swój autorytet i staraj się osiągnąć więcej niż on, nie dla kogoś lecz dla siebie. Udowodnij sobie, że możesz być od niego lepszy.

 7. Motywujące cytaty i powiedzenia mają niezwykłą moc.

Wystarczy, że je przeczytasz, dają dużo do myślenia. Tutaj nie ma co tłumaczyć.

 

„ Nic nie jest szczególnie trudne do zrobienia, jeśli tylko rozłożyć to na etapy” Henry Ford

 

„Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.” J.W.Goethe

 

„Najlepszy czas na działanie jest teraz.” Mark Fisher

 

„ Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania” Aleksander Wielki