Z całą pewnością większość z nas uprawia jakiś sport, bo jak wiadomo sport to samo zdrowie. Aby być w ciągłym ruchu korzystamy z różnych urządzeń fitness, które możemy wykorzystać zarówno w domu, jaki na świeżym powietrzu. Co lepiej wybrać rower treningowy, czy zwykły?

 

 

Jak wiadomo sport na świeżym powietrzu jest najlepszy. Choć nie ukrywam, że najlepiej byłoby uprawiać sport na świeżym powietrzu. Niestety nie wszyscy mamy na to czas, a z drugiej strony warunki atmosferyczne nie zawsze na to pozwalają. Dlatego niektórzy kupują sobie np. rowery treningowe do domu. Ale, czy taki rower treningowy jest lepszy od zwykłego? Aby odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule przybliżę oba ich modele. Dzięki temu sami będziecie mogli zdecydować, który – treningowy, czy zwykły?

Tak więc zwykłym rowerem możemy jeździć na świeżym powietrzu np. po parku lub też wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową. Jazda na nim pozytywnie wpływa na naszą cerę, a mianowicie cera nabiera zdrowego kolorytu, jak również staje się gładsza. Osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy także zaleca się jazdę na rowerze, ponieważ dzięki temu, że jeździmy na nim spalamy zbędne kalorie, a nasze nogi stają się smuklejsze. Następną zaletą jazdy na rowerze na świeżym powietrzu jest to, że zwiększa nasz układ oddechowy i poprawia krążenie krwi. Dzięki temu, że uprawiamy ten sport poprawia się nasza ogólna sprawność fizyczna. Teraz zajmijmy się rowerem treningowym, który mamy w domu. Ćwiczenia na nim przynoszą podobne korzyści, ale nie do końca. Dzięki rowerowi treningowemu mamy większą sprężystość mięśni. Rower treningowy zdecydowanie je wzmacnia, lecz z drugiej strony nie wpływa aż tak korzystnie na zwiększenie wydolności płuc. Jego zaletą jest również to, że angażuje do pracy więcej mięśni, przez co ręce pracują mocniej. Poprzez to urządzenie można także wymodelować sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy oraz wzmocnić nogi, klatkę piersiową i plecy.

Zatem wybór, czy wolicie jeździć na zwykłym rowerze, czy rowerze treningowym zostawiam wam. Każdy z nas ma inne upodobania, woli inny rodzaj wysiłku, dlatego potrafi zadecydować sami. Ja już wiem, który wybiorę.