W obecnych czasach bardzo dbamy o swoje zdrowie. Dlatego też, by nie mieć nadwagi lub nie być otyłym ciągle się odchudzamy. I tak oto przechodzimy na różne diety i staramy się być w ciągłym ruchu. Postępujemy tak, ponieważ to przede wszystkim ruch jest nam potrzebny w spalaniu kalorii.  Doskonałym sposobem na ruch jest uprawianie sportu.

trening

Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu np. biegi, jazda na rowerze,  rolki. Niestety większość z nas nie zawsze może sobie na niego pozwolić, gdyż po prostu brakuje nam czasu lub pogoda na to nie pozwala. Biorąc to wszystko pod uwagę najlepszym rozwiązaniem będzie zakup rowerku treningowego do domu.

Treningi na takim rowerku są doskonałą formą ruchu i sposobem na kształtowanie sylwetki. Warto zatem wiedzieć, jak należy ćwiczyć na takim rowerku treningowym. W tym artykule  przedstawię, jak powinien wyglądać trening intensywny i trening umiarkowany.

 Tak więc:

 1.      TRENING UMIARKOWANY.

 a)  robimy 5 – minutową rozgrzewkę spokojnie pedałując;

b)  następnie pedałujemy szybko, utrzymując puls w przedziale 60 – 75% maksymalnego tętna. Sprawdzamy go na wyświetlaczu komputera zainstalowanego na rowerku.

 PRZYKŁAD:

 *Pedałujmy przez 10 – 20 minut (czas zależy od naszej wydolności). Z każdym tygodniem powinniśmy zwiększać czas ćwiczeń, aż dojdziemy do 60 minut. Zaleca się, aby ćwiczyć 3 – 5 dni w tygodniu;

 * kiedy nasz trening dobiega końca przez następne 5 minut zwalniamy do spokojnego tempa, obniżając puls do normalnej wartości.

 2.      TRENING INTENSYWNY.

 a) robimy 5 minutową rozgrzewkę

b) następnie przez 20 sekund pedałujemy z maksymalną intensywnością;

c) zwalniamy pedałując przez 10 sekund;

d) powtarzamy sekwencje intensywnego i wolnego pedałowania jeszcze 7 razy. Całość powinna nam zająć 4 minuty;

e) na koniec staramy się ochłonąć, aby obniżyć tętno do normalnego poziomu.

 Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi, w którym przedstawiłam, jak powinien wyglądać trening umiarkowany i intensywny na rowerku treningowym, nie przeforsujemy się, a osiągniemy zamierzone efekty.